مقالات

بهترین میان وعده برای ورزشکاران

بهترین میان وعده برای ورزشکاران و افراد فعال در مقایسه با افرادی که منظم ورزش نمی کنند مواد مغذی شامل کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی است. میان وعده های سالم می توانند این کالری اضافی و مواد مغذی مورد نیاز شما را تأمین کنند. خوردن یک میان وعده سالم قبل از ورزش به شما انرژی می دهد و یک میان وعده سالم بلافاصله بعد از ورزش می تواند شما را از پرخوری در زمان صرف غذا دور کند.

بهترین میان وعده برای بدن

 

بهترین میان وعده باید بین 150-200 کالری باشد. این مقدار کالری کافی است که شما را سیر کند اما برای اینکه سایر وعده های غذایی و میان وعده های روز نیز از کل کالری شما در روز فراتر نرود باید حداقل 3 گرم فیبر داشته باشد.

به طور کلی، غذاهایی که فیبر یا پروتئین زیادی دارند، سیرکننده تر هستند. این بدان معناست که فرد سریعتر احساس سیری می کند و ممکن است در هر میان وعده یا وعده غذایی کمتر غذا بخورد.

خوردن میان وعده های مفید می تواند نقش مهمی در کمک به کاهش و کنترل وزن شخص داشته باشد.

افراد باید به دنبال میان وعده هایی باشند که مقدار کمی قند، چربی و نمک داشته باشند. آنها همچنین باید به دنبال میان وعده های سرشار از مواد مغذی مانند فیبر و پروتئین باشند. اگر به دنبال میان وعده ای آماده و پروتئین دار هستید پیشنهاد ما به شما همبرگر و سوسیس های سالم است که سرشار از مواد پروتئینی است شما می توانید به فروشگاه ما سر زده و سفارش خود را ثبت کنید.

بهترین میان وعده برای ورزشکاران

یکی از ساده ترین میان وعده های سالم برای ورزشکاران، پروتئین است. پروتئین برای داشتن سلامتی ضروری است. پروتئین باعث می شود که مواد مغذی برای بدن فراهم شود و باعث انرژی و ساخت و بازسازی عضلات می شود توصیه می شود افراد خصوصا ورزشکاران حداقل یکبار در هفته همبرگر و هات داگ را در برنامه غذایی خود جای دهند تا پروتئین مورد نیاز بدن که ۰٫۸ گرم در ازای هر کیلو وزن بدن است را تامین کنند.

موادی که بدن افراد ورزشکار نیاز دارند

آب:

هنگام ورزش بدن آب زیادی از دست می دهد و طبق گفته پزشکان باید در روز 10 لیوان آب بنوشید. بعد از یک تمرین سنگین ممکن است بیش از این مقدار آب نیاز داشته باشید.

آب گیلاس برای کمک به درد های عضلانی کمک می کند. نوشیدن دولیوان آب گیلاس در روز به دونده ها  کمک می کند درد عضلانی کمتری را تجربه کنند.

کربوهیدرات:

کربوهیدرات برای بدن ضروری است و انرژی از دست رفته را جبران می کند. میوه ها و سبزیجات دارای کربوهیدرات هستند.

پروتئین:

خوردن پروتئین برای بهبود عضلات بدن برای ورزشکاران بسیار توصیه می شود. اما همه ی پروتئین ها سالم نیستند. برای مثال بسیاری از گوشت ها که دارای پروتئین هستند دارای چربی هستند که برای بدن مناسب نیستند.

ماهی و سبزیجات:

ماهی یک منبع عالی از پروتئین، ویتامین ها، و اسیدهای چرب امگا ۳ است. می توانید پروتئین و کربوهیدرات خود را از ماهی و سبزیجات سالم دریافت کنید.

نقش پروتئین در بدن

همه ی بافت های بدن برای عملکرد خود به پروتئین نیاز دارند. مصرف پروتئین به ما کمک می کند تا بافت های بدن مثل عضله، استخوان، غضروف عملکرد خود را به خوبی انجام دهند.

بسیاری از مواد غذایی در خود پروتئین دارند مثل انواع سوسیس و همبرگر ها که پروتئین مورد نیاز بدن را دارا هستند.

بدن ما از هزاران پروتئین مختلف تشکیل شده است که هرکدام عملکرد خاصی دارند. آن ها اجزای ساختاری سلول ها و بافت های ما و همچنین بسیاری از آنزیم ها، هورمون ها و پروتئین های فعال ترشح شده از سلولهای ایمنی را تشکیل می دهند.

مواد غالباً پروتئینی مانند خانواده سوسیس و همبرگر ها اجازه می دهند واکنش های شیمیایی با سرعت بیشتری و تحت شرایط متفاوت از غیر ممکن اتفاق بیفتند.

این پروتئین های بدن به طور مداوم در طول زندگی ترمیم می شوند و جایگزین می شوند. این فرایند (معروف به “سنتز پروتئین”) نیاز به تأمین مداوم اسیدهای آمینه دارد. اگرچه برخی از اسیدهای آمینه می توانند از تجزیه پروتئین های قدیمی بازیافت شوند، اما این روند ناقص است. این بدان معناست که ما باید پروتئین رژیم غذایی بخوریم تا با نیاز اسیدهای آمینه بدن خود مطابقت داشته باشیم.

پروتئین ها از چه چیزی ساخته شدند

پروتئین ها از آمینو اسیدهای مختلفی به هم پیوند خورده اند. بیست نوع مختلف از این عناصر سازنده اسید آمینه در گیاهان و حیوانات وجود دارد. یک پروتئین معمولی از 300 اسید آمینه یا بیشتر تشکیل شده است و تعداد و توالی خاص اسیدهای آمینه برای هر پروتئین منحصر به فرد است. مانند حروف الفبا، اسیدهای آمینه “حروف” را می توان به میلیون ها روش مختلف برای ایجاد “کلمات” و یک “پروتئین” کل زبان تنظیم کرد. بسته به تعداد و توالی اسیدهای آمینه، پروتئین حاصل به شکل خاصی جمع می شود. این شکل بسیار مهم است زیرا عملکرد پروتئین (به عنوان مثال عضله یا آنزیم) را تعیین می کند. هر گونه، از جمله انسان، پروتئین های خاص خود را دارد.

پروتئین برای کودکان

بیشتر کودکانی که از انواع غذاهای غنی از پروتئین استفاده می کنند به راحتی نیازهای روزانه پروتئین خود را برآورده می کنند. موسسه پزشکی گزارش کرده است که مقدار پروتئین توصیه شده برای رژیم غذایی یا RDA برای کودکان 13 گرم برای کودکان 1 تا 3 سال، 19 گرم برای کودکان 4 تا 8 سال و 34 گرم پروتئین برای کودکان 9 تا 13 روز است.46 گرم پروتئین برای دختران نوجوان 14 تا 18 سال و 52 گرم پروتئین برای پسران نوجوان در همان محدوده سنی است. با توجه به این که باید این پروتئین تامین شود و با توجه به علایق کودکان به سوسیس و همبرگر شما می توانید با خرید از فروشگاه ما سوسیس و همبرگرهای سالمی را تهیه کنید.

پروتئین برای سالمندان

بسیاری از افراد مسن اشتهای کمتری دارند خواه از بی حوصلگی، کمبود فعالیت یا تغییر در احساس چشایی که باعث می شود همه غذاها نا آشنا باشند. خوردن پروتئین باعث می شود مواد ضروری بدن آنها تامین شود و  انرژی مورد نیاز برای انجام کارهای روزانه آنها را فراهم می کند.

خرید یک میان وعده ی مناسب

اگر شما نیز دنبال یک میان وعده مناسب و پروتئینی هستید می توانید انواع همبرگرها، سوسیس، هات داگ را با اطمینان از سالم بودن آن ها و مواد تشکیل دهنده آن ها از فروشگاه ما تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید