اصلا سوسیس و کالباس چیه؟
اصلا سوسیس و کالباس چیه؟

اصلا سوسیس و کالباس چیه؟

سوسیس و کالباس یه غذا نیست، بلکه شامل غذاهای بی شماری است و با انواع گوشت ها در طیف وسیعی از سبک ها، از تازه و ملایم گرفته تا گزینه های دودی و تند، درست می شود. فرآورده های گوشتی را می توان به روش های مختلفی از جمله کباب کردن، تفت دادن و جوشاندن پخت. برخی سوسیس ها به هیچ وجه به پخت و پز نیاز ندارند. مخلوطی از قلمه های مختلف گوشت گاو، مرغ، غذاهای دریایی، بوقلمون و هر نوع گوشتی که فکرش را بکنید می توانید برای تهیه سوسیس استفاده کنید.

ترکیبات سوسیس و کالباس

سوسیس های تازه ماکیماه هنگام پخت، بافتی مشابه گوشت چرخ کرده فشرده دارد و به دلیل افزودن چربی مفید، اغلب مرطوب است. خرد کردن گوشت، مقدار چربی و سایر مواد مانند جو دوسر و آرد سوخاری و سبزیجات بر بافت سوسیس کالباس تأثیر مستقیم می گذارد. سوسیس خشک، قبل از عرضه پخته شده و سوسیس دودی تمایل به داشتن طعم و بوی قوی تری دارد و بافتی سخت تر و جویدنی تر دارد. سوسیس کالباس های ماکیماه با کیفیت بسیار بالا تولید می شوند و این کیفیت را با گاز اول میتوانید لمس کنید!

ارزش غذایی سوسیس و کالباس

چنانچه تولید این فراورده های گوشتی بر اساس ویژگی های استاندارد، به همراه دقت کافی و سیستم های نظارتی و کنترل در رویه ی صحیح تولید انجام پذیرد،  به عبارتی ضوابط تعیین شده از سوی موسسه ی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رعایت شود، باید گفت که سوسیس کالباس با ترکیبات به کار رفته در آن، غذایی تقریبا کامل است که حاوی پروتئین­ های حیوانی مناسب و کافی و چربی و ویتامین ها می­ باشد و می توان آنها را از غذاهای آماده در سفره ی خانواده ها نام برد. البته برخی متخصصان تغذیه، سوسیس  کالباس را به عنوان یک جانشین گوشت چرب به حساب می آورند زیرا علاوه بر چربی­ های موجود در گوشت، چربی نیز به عنوان یکی از ترکیبات اصلی آن است.

ترکیبات سوسیس و کالباس

آیا با سوسیس های داخل یخچال می توان همان غذاهای اینستاگرامی را درست کرد؟

بله! فقط کافی است تلفن خود را بردارید و از معتبر ترین تولید کننده سوسیس کالباس، مورد علاقه خود را تهیه کنید و دست به کار شوید!

از کجا بخریم؟

چند لحظه مکث، شما از مغازه های موجود در انتهای کوچه و خیابانتان سوسیس کالباس تهیه می کنید؟

شما یک مجرم و قاتل حرفه ای هستید! قاتل سلامتی بدن خودتان. این کار بزرگترین اشتباهی است که شما می توانید مرتکب شوید! بهترین راه خرید یک سوسیس کالباس، داشتن آگاهی کامل در مورد کالای تولید شده، استاندارد، مواد تشکیل دهنده، بهداشت فروشگاه و فروشنده می باشد! در ادامه شما می توانید با خیال راحت خوش مزه جات خودتان را سفارش دهید، و نگرانی راجب کالای خریداری شده را کنار بگذارید! خیال راحت در مورد سلامتی کالا باعث باز شدن فکر شما و شکوفا شدن استعداد آشپزی مدرن شما و کودکانتان می شود. شما می توانید با خیال آسوده سوسیس کالباس هارا سرخ کنید در کنار پنیر یا سیب زمینی یا همراه با تخم مرغ، مرغ، داخل سالاد ماکارانی، داخل سالاد الویه و هر طوری که خودتان می پسندید و مناسب ذائقه شماست.

سوال اینجاست که:

از کجا بفهمیم کدام سوسیس کالباس برای همه بهتر است؟

با توجه به تغییر فرهنگ غذا خوردن و علاقه شدید مردم به غذاهای فست فودی، و این موضوع که فراورده های گوشتی نقش بزرگی در برنامه غذایی ما ایفا می کنند؛ واقعا نیاز به نظارت بیشتر در زمینه تولید محصول سالم از قبل بیشتر احساس می شود. برای شرکت های خوب و و آینده نگر سلامتی مصرف کنندگان در درجه اول قرار دارد. در بازار تعداد برند های سوسیس و کالباس که محصول بی کیفیت تولید می کنند بیشتر از مصرف کنندگان سوسیس کالباس است! متاسفانه این شرکت ها فقط به دنبال فروش محصولات خود می باشند و به سلامت مصرف کننده خود اهمیت نمی دهند.

سوسیس و کالباس
سوسیس ماکیماه
کالباس ماکیماه

رستوران ها از چه سوسیس و کالباس هایی استفاده می کنند؟

احتمالا جواب این سوال از قبل در مغز شما نشسته باشد! برای اطمینان خاطر تکرار می کنم: هیچ رستورانی از سوسیس و کالباس با کیفیت استفاده نمی کند! زیرا همانطور که خودتان آگاه هستید قیمت گوشت های مرغ، گوساله، گوسفند، بوقلمون و ماهی بشدت افزایش پیدا کرده و برای تولید سوسیس کالباس و ژامبون از این گوشت ها نیاز به سرمایه بیشتری است! رستوران ها فراورده های گوشتی خود را صد در صد ارزان تهیه می کنند تا به سود بیشتری برسند، اصلا به مشتریان خود فکر نمی کنند و نگران سلامتی آنها نیستند!

ویژگی های مرغوب سوسیس و کالباس

ویژگی های مرغوب سوسیس و کالباس

مقایسه قیمت محصول با قیمت گوشت، درصد گوشت درج شده روی لیبل چقدر است؟

حتما توجه کنید که نه گران تر از قیمت گوشت لخم آن در بیاید نه کمتر. اطمینان از داشتن پروانه‌های ساخت و استاندارد، حتما روی بسته بندی درج شده است.

 • هر قدر درصد گوشت در فرآورده بیشتر باشد، مرغوبیت آن نیز بالاتر خواهد بود.
 • در آنها از خرده های نان،آرد و چربی بیش از اندازه استفاده نشده باشد.
 • باید دارای پوست براق باشند.
 • دارای بسته بندی مناسب و بدون حباب هوا باشند.
 • سویس و کالباس نباید دارای لکه های تیره و سبز رنگ باشند.
 • فاقد گلوتن(gluten) باشند. یعنی فاقد خرده نان، پودرسیب زمینی و برنج باشند. این sosis و کالباس ها ایجاد حساسیت نکرده و از درصد گوشت بالاتری برخوردار می باشند.
 • پس از پخته شدن کاهش حجم ندهند. هر قدر کیفیت گوشت بکاررفته پایین تر باشد، میزان چروکیدگی و افت حجمی sosis و کالباس نیز پس از پخت بیشتر خواهد بود.

با یک بار خوردن غذای بی کیفیت چه اتفاقی برای ما می افتد؟

با یک بار خوردن این سوسیس کالباس های بی کیفیت احتمالا برای آدم های سالم اتفاقی نمیوفتد؛ اگر مشکلات معده یا روده ای دارید، یا به مواد ناشناخته حسااسیت نشان می دهید پیشنهاد من این است که از غذای رستوران های ناشناس نخورید! بهترین روش برای شما که به سلامتی خود و فرزندانتان اهمیت می دهید این است که سوسیس کالباس و ژامبون با کیفیت و استاندارد را از تولید کننده مطمئن تهیه کنید. شما می توانید در خانه همانگونه که خود می پسندید آن را درست کنید و با خیال آسوده نوش جان کنید.

سوسیس و کالباس باکیفیت
ماکیماه

کدوم تولید کننده سوسیس کالباس با کیفیت تولید می کنه؟

با یک بار خوردن این سوسیس کالباس های بی کیفیت احتمالا برای آدم های سالم اتفاقی نمیوفتد؛ اگر مشکلات معده یا روده ای دارید، یا به مواد ناشناخته حسااسیت نشان می دهید پیشنهاد من این است که از غذای رستوران های ناشناس نخورید! بهترین روش برای شما که به سلامتی خود و فرزندانتان اهمیت می دهید این است که سوسیس کالباس و ژامبون با کیفیت و استاندارد را از تولید کننده مطمئن تهیه کنید. شما می توانید در خانه همانگونه که خود می پسندید آن را درست کنید و با خیال آسوده نوش جان کنید.

سوسیس و ژامبون چه ضرر هایی دارن؟

سوسیس و کالباس برای همه افراد هم سقف خوش مزگی و طعم و مزه است؛ هم سقف نگرانی برای مسمومیت و مریضی. به کنار از همه حرف ها و صحبت هایی که در مورد سوسیس و کالباس می شنویم؛ بخواهیم با خود صادق باشیم نمی توان از طعم و مزه بی نظیر آنها در غذاهای مختلف گذشت. از قشنگی های عصر جدید می توان به غذاهای خوش مزه و رنگارنگ اشاره کرد. سوسیس و کالباس نقش مهمی در غذاهای امروزی دارند. شما از سرد آنها با سس و نان ساندویچی بگیر تا سرخ شده با پنیر قارچ. از غذاهای خوش مزه امروزی میشه به پیتزا، ساندویچ، سالاد ماکارانی، پاستا و غیره اشاره کرد. از آنجایی که سوسیس و کالباس ها فقط با یک طعم ثابت درست نشده اند و طعم و مزه های متفاوتی دارند می توان آنها را به عنوان وعده های غذایی کامل و متنوع شمرد. با آمدن دنیای مجازی و زیاد شدن پست های اینستاگرامی راجب غذا ها، افراد ساکن در خانه به دلیل کرونا یا خانم های خانه دار، دست جلوی شکم خود گرفته و با حسرت “قرش” ( صدای گاز زدن سوسیسی که داخل لایه های پنیر سخاری شده له می شود.) به سمت یخچال روانه می شوند.

سوسیس و کالباس چه ضرری دارد؟
سوسیس و کالباس چه ضرری دارد؟

مصرف سوسیس و کالباس چندبار در هفته یا ماه مجاز است؟

پاسخ دادن به این پرسش ساده نیست، چون روش طبخ و مصرف سوسیس و کالباس بسیار مهم است. این محصولات را می‌توان به صورت آب‌پز، با تفت دادن ملایم، سرخ کردن، بخار پز، آرام پز، کبابی، گریلی، پخت در فر و یا راه‌های دیگر سرو کرد که هر کدام تاثیر متفاوتی دارند. همه همکاران در سولیکو، مصرف‌کننده محصولاتی هستند که در این کارخانه تولید می‌شود. من خودم در خانه، حداقل یک وعده در طول هفته سوسیس و کالباس مصرف می‌کنم، تازه جدا از تست‌هایی که مجبور هستیم بیشتر روزها در کارخانه انجام دهیم تا از کیفیت محصول مطمئن باشیم

نکات مهم هنگام خرید سوسیس و کالباس

 1. لفاف خارجی محصول باید به طور کامل تمیز و عاری از هر گونه ترشحات داخلی باشد.
 2. لفاف خارجی محصول باید به طور کامل به قسمت داخلی ( خمیر کالباس و یا سوسیس ) چسبیده باشد و نباید فضای خالی بین لفاف خارجی و خمیر وجود داشته باشد.
 3. هرگونه لکه غیر عادی در سطوح به رنگ سبز یا قهوه ای مشکوک بوده و در هر صورت مشاهده ی آنها از خرید خوداری گردد.
 4. هر گونه لکه غیر عادی سفید رنگ در سطح خارجی کالباس، نشانه ی وجود میکروب­ها می باشد. لذا از خرید آن خودداری کنید.
 5. در موقع خرید کالباس توجه داشته باشید که زیر دستگاه های برش ریزریز و خمیر نشود . چنان چه ریزش خمیر زیاد باشد از خرید آن خوداری کنید .
کالباس ماکیماه

خرید آنلاین بهتر است یا حضوری؟

وقتی به دنبال نوع خاصی از فراورده های گوشتی هستید، اطلاعات کافی راجب برند های موجود و طعم های حاظر را ندارید، از بازار نمیتوانید نوع مرغوبی از سوسیس کالباس دلخواهتان را خیلی راحت پیدا کنید. بهتر است به فروشگاه های اینترنتی پناه برده و راجع به تمامی مزه ها و ترکیبات قبل از خرید مطالعه کنید. اما اگر شما طرفدار خرید اینترنتی و اعتماد کردن به سایت های اینترنتی نیستید، تولیدکننده ی سوسیس کالباس ماکیماه امکان خرید حضوری را برای شما فراهم کرده است. می توانید به فروشگاه رفته، سوالات خود را بپرسید و بعد خرید کنید.