آموزش پخت غذا, مقالات

معرفی بهترین گوشت برای استیک

بهترین گوشت برای استیک از قسمت های مختلف گوشت گوساله یا گاو است. استیک دارای انواع مختلفی است و خوردن آن در کشور ما بسیار رواج پیدا کرده است. با توجه به اینکه استیک از گوشت تهیه می شود و قیمت بالایی دارد بسیار مهم است که با دانستن انواع گوشت و میزان پخت آنها از خوردن آن لذت ببریم.

بهترین برش های استیک برای خرید و نکاتی در مورد نحوه طبخ آنها

اگر خود را گوشتخوار می دانید ، احتمال اینکه عاشق استیک باشید بسیار زیاد است. ما در حال بررسی برخی از بهترین برش های استیک برای خرید در سال 2021 هستیم. خرید و مصرف استیک در حال افزایش است. این احتمالاً به این دلیل است که از آنجا که همه ما بیشتر در خانه هستیم ، زمان بیشتری را با کباب پز می گذرانیم و می خواهیم برش های گوشت کمتر شناخته شده گوشت گاو را آزمایش کنیم .

اما شاید شما در کباب کردن استیک تازه وارد باشید و انتخاب یک برش گوشت گاو اضطراب ایجاد می کند. نگران نباشید  این طبیعی است. با استفاده از این راهنما ، شما می توانید آرام باشید که پول خود را برای خرید یک قطعه گوشت سفت و بدون طعم هدر نمی دهید.

احتمالاً قبلاً خودتان فهمیده اید که با افزایش کیفیت و تقاضا ، قیمت استیک مانند بیشتر موارد موجود در بازار بالا می رود.

با این حال ، همه ما می دانیم که فقط محبوب بودن چیزی لزوماً به معنای خوب بودن آن نیست.

محبوب ترین برش های استیک از نقطه نظر فروش را بررسی کنید .

  • استیک گوشت نرم بدون استخوان
  • استیک نواری
  • استیک گوشت گاو با استخوان
  • گوشت خورشت
  • رست وسط چاک
  • استیک شیرین
  • استیک گچ بری
  • استیک دور بالا
  • تفت چاک تیغه
  • استیک مکعبی

ما فقط می خواهیم بیبه شما بگوییم: برای طبخ استیک شما هرگز نباید گوشت خورشت بخرید. زیرا قصاب قبلاً آن را برش داده و آنرا از فرم انداخته است. با این وجود گوشت خورشتی  چهارمین قطعه محبوب گوشت برای استیک است.

در راهنمای زیر ، لیستی از برش های گوشت عالی استیک را و برخی نکات برای پخت استیک را پیدا خواهید کرد.

استیک ریبای

 

اگرچه ممکن است ما با محبوب ترین استیک های آمریکایی موجود در لیست بالا موافق نباشیم ، اما رتبه بندی شماره 1 rib-eye در جایگاه نخست قرار دارد.این یک برش قابل توجه گوشت گاو است که با کمی چربی .

چربی آن بیشتر از برش گوشت فیله خواهد بود ، اما از چربی آن به آن طعم بی نظیر استیک می رسید. دنده چشم برای پختن روی حرارت زیاد عالی است ، یا اگر به اندازه کافی ضخامت دارد ، ، حرارت مستقیم را برای گریل امتحان کنید. برای تهیه این استیک می توانید از استیک ریبای ماگیماه استفاده کنید.

فیله مینیون

 

استیک فیله مینیون اگر rib-eye سلطان است ، پس filet mignon پدرخوانده است. این یکی از گرانترین تکه های گوشت گاو است که می توانید بخرید. این گوشت لطیف ترین گوشت گاو است و هر کدام فقط چند قلمه تولید می کنند. تقریباً کاملاً فاقد چربی ، سینوس و تاندون است که به آن بافت نرم و لطیف می بخشد.

نکته قابل توجه در مورد مینیون فیله این است که می توان آن را به طرق مختلف طبخ کرد و همیشه طعم شگفت انگیزی خواهد داشت. یعنی اگر بیش از حد نپزید. توصیه می کنیم هنگام کباب کردن مینیون فیله از ترکیبی از حرارت مستقیم و غیر مستقیم استفاده کنید. می توانید آن را روی حرارت زیاد جستجو کنید و سپس آن را به گرمای کم منتقل کنید تا تمام شود.

استیک استریپ نیویورک

اگر می خواهید مسیری کمی ارزان تر از ریبای داشته باشید و در عین حال یک استیک با عطر و طعم عالی دریافت کنید . این ماده از همان قسمت گاو به عنوان فیله (کمر) می آید اما چربی بیشتری دارد و چگال تر است. اگر گوشت این قسمت را کنار بگذارید ، این یک استیک عالی برای سرو متوسط ​​تا خوب است ، اگرچه طعم آن بسیار نادر است. برای تهیه استریپ نیویورک  گوشت روی کوره یا  در چدن طبخ می شود ، سپس اجازه می دهند تا با حرارت کم در اجاق گاز بپزد.

استیک Porterhouse

 

استیک های Porterhouse بریدگی های استخوانی هستند که شامل بخشی از کمر (نوار نیویورک) و فیله گل (فیله مینیون) است که توسط استخوان تقسیم می شود. استیک های Porterhouse از قسمت کمر گاو بالاتر بریده می شوند ، از این رو شما قسمت فیله بیشتری نسبت به استخوان T دارید. با این حال ، برای طبقه بندی به عنوان باربر ، باید حداقل 3 سانتیمتر. ضخامت داشته باشد. بهترین روش برای کباب کردن این هیولاها همان روشی است که اکثر افراد میدانند. روی حرارت ملایم با صبر و حوصله زیاد و نتیجه عالی…

استیک تخت کبابی

استیک تخت یا تیغه فوقانی یک برش مقرون به صرفه و متنوع است. می توانید نکته ای که در استفاده از استیک های تخت کبابی وجود دارد این است که باید مراقب باشید خیلی زود آنها را نپزید. شما می توانید استیک تخت را کاملاً خوب سرو کنید ، اما اگر خیلی سریع آن را بپزید به سختی چرم کفش خواهد بود.

استیک پرایم

 

استیک پرایم نوعی گوشت گاو است که اغلب برای تعطیلات ، عروسی یا سایر رویدادهایی که نیاز به تغذیه یک گروه بزرگ دارند اختصاص داده می شود. دنده اصلی را مانند ریبای متعددی بدانید که با هم ترکیب شده و کاملا سوخاری یا گریل  شده است. روش سنتی پختن استیک پرایم بعد از سفت شدن قسمت بیرونی آن در گریل است. با این حال ، اگر می خواهید طعم آن را بهتر کنید ، پیشنهاد می کنیم از کباب پز استفاده کنید.

استیک راسته

استیک سرلوین به نوعی از استیک های خوب و پر طرفدار است. سیرلون ها معمولاً خیلی آبدارنیستند ، بنابراین پختن آنها کاملاً ساده است. شما می توانید این قسمت گوشت را با حرارت مستقیم متوسط ​​تا متوسط ​​به مدت دو تا چهار دقیقه در هر طرف ، بسته به سلیقه مورد نظر خود بپزید.

خرید استیک ماکیماه

می توانید برای تهیه بهترین گوشت برای استیک  از استیک های تازه ماکیماه تهیه نماید. برای خرید محصولات ماکیماه به فروشگاه ماکیماه مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید