آموزش پخت غذا, مقالات

آماده سازی املت سوسیس

املت سوسیس یک غذای دانشجویی و خوشمزه است که به نام املت پیتزایی هم شناخته می‌شود، در کنار املت گوجه از محبوب‌ترین املت‌ها محسوب می‌شود. بنابراین اگر شما همزمان به پیتزا و املت علاقه دارید، این غذا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. شما می‌توانید املت سوسیس را برای وعده صبحانه، ناهار یا شام درست کرده و از آن لذت ببرید.

طرز تهیه املت سوسیس با رب و پنیر پیتزا

مواد اصلی تشکیل دهنده این املت شامل تخم مرغ و سوسیس است. شما می توانید با توجه به سلیقه خودتان مواد دیگری مانند رب گوجه، سیب زمینی و قارچ هم به این غذا اضافه کنید. ساده‌ترین نوع املت سوسیس همان سوسیس تخم مرغ معروف و محبوب است. اما ما در این مقاله دستوری متفاوت از این املت برای شما آماده کردیم که با رب گوجه و پنیر پیتزا درست می‌شود.

مواد اولیه برای املت سوسیس:

تخم مرغ: 4 عدد
سوسیس: 100 گرم
رب گوجه فرنگی: 2 قاشق غذاخوری
پنیر پیتزا: 2 قاشق غذاخوری رنده شده
روغن زیتون: نصف قاشق چایخوری
فلفل: به میزان لازم
نمک: به میزان لازم

طرز تهیه املت سوسیس و پنیر پیتزا :

 

مرحله اول:

در اولین مرحله از طرز تهیه این  املت ابتدا تخم مرغ ها را در یک کاسه شکسته و نمک و فلفل به آن اضافه کنید. سپس به کمک یک چنگال یا همزن دستی تخم مرغ‌ها را کمی بزنید تا زرده و سفیده مخلوط شوند. مراقب باشید که بیش از اندازه تخم مرغ را نزنید در حدی که زرده و سفیده یکدست شوند، کفایت می‌کند.یک ماهیتابه را روی شعله متوسط گذاشته و مقداری روغن در آن بریزید.

مرحله دوم:

سوسیس را به صورت حلقه ای خرد کرده و زمانی که روغن داغ شد به تابه اضافه می کنیم. پس از اندکی که سوسیس  تفت خورد، رب گوجه فرنگی را اضافه کرده و اجازه دهید برای 2 تا 3 دقیقه تفت بخورد. بعد از پخته شدن مواد تابه را از روی حرارت بردارید. لازم به ذکر است که انتخاب نوع سوسیس کاملا به ذائقه شما بستگی دارد. شما می‌توانید این املت را با سوجوق درست کنید که به این روش، طرز تهیه املت سوجوق گفته می‌شود.

مرحله سوم:

 مقداری روغن در یک تابه نچسب دیگر ریخته و آن را روی حرارت متوسط رو به پایین گاز قرار دهید. زمانی که روغن داغ شد، حرارت گاز را کم کرده و تخم مرغ زده شده را درون تابه بریزید. در این مرحله تابه را به سرعت حرکت دهید تا تخم مرغ تمام سطح تابه را بپوشاند. پس از اندکی که لبه‌های تخم مرغ بسته شد، به کمک کفگیر  تخم مرغ را از لبه‌ها به مرکز جابجا کنید تا تمام آن بسته شود.

مرحله چهارم:

 زمانی که تمام تخم مرغ درون تابه کمی بسته و سفت شد، مخلوط سوسیس و رب گوجه را روی نیمی از تخم مرغ پهن کنید.بعد پنیر پیتزای رنده شده را روی سوسیس پخش کنید. اجازه دهید املت برای 30 ثانیه حرارت ببیند و کف آن قهوه‌ای شود. سپس سمت دیگر تخم مرغ را روی مواد برگردانید و تا زمان آب شدن کامل پنیر به پخت ادامه دهید. بعد زیر گاز را خاموش کنید.

دستور پخت املت با سوسیس و قارچ چگونه است؟

 

  • املت قارچ و سوسیس یکی دیگر از روش‌های محبوب و متدوال درست کردن املت سوسیس است. برای تهیه این املت تنها کافی است یک دوم پیمانه قارچ اسلایس شده را به دستور اصلی اضافه کنید و رب گوجه را حذف کنید.
  •  ابتدا یک ماهیتابه نچسب را روی حرارت متوسط قرار دهید. سپس سوسیس ها را خرد کرده و همراه قارچ های اسلایس شده به تابه اضافه کنید.
  • مواد را باهم تفت دهید تا سوسیس سرخ شود و آب قارچ کشیده شود. در همین زمان تخم مرغ‌ها را  در یک کاسه شکسته و به همراه نمک و فلفل بزنید تا یکدست شود.
  • بعد ترکیب سوسیس و قارچ را به تخم مرغ زده شده اضافه کرده و مواد را کمی مخلوط کنید.
  • در گام بعدی یک تابه نچسب روی گاز گذاشته و مخلوط تخم مرغ و سوسیس را به آن اضافه کنید.
  • اجازه دهید املت برای 4 دقیقه حرارت ببیند تا تخم مرغ سفت شود. در این مدت تخم مرغ را در تابه جابجا کنید تا همه نقاط آن پخته شود. در پایان مقداری پنیر روی املت ریخته و پس از آب شدن پنیر، املت را سرو کنید.

محصولات ماکیماه

شما می توانید جهت  تهیه املت سوسیس  از سوسیس ماکیماه استفاده کنید و این محصول را از فروشگاه ماکیماه سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید