قیمت کالباس به مواد اولیه، نحوه پخت و فرآوری آن توسط شرکت مربوطه تعیین می شود. ژامبون یکی از محبوب‌ترین محصولات گوشتی در جهان می باشد که بصورت خام خشک شده و یا پخته شده سرو می شود. ورزشکاران می توانند برای تامین پروتئین مورد نیاز خود از این محصول استفاده نمایند تا به آسانی پروتئین مورد نیاز خود را بدون مصرف مکمل ها کسب نمایند.

تولید کالباس

ابتدا گوشت را در چرخ گوشت های صنعتی چرخ می نمایند، سپس دیگر مواد تشکیل دهنده را به گوشت اضافه و توسط همزن آن را یکنواخت می کنند. در مرحله بعدی خمیر حاصل را توسط دستگاه های پرکن(stuffer) روکش کرده و به فرم دلخواه در می آورند، بعد از آن کالباس ها توسط هوا خشک، پخته و یا دودی می شوند؛ در آخر محصول نهایی را توسط وکیوم بسته بندی می شود.

علائم کالباس فاسد

از علائم باز خرابی فرآورده های گوشتی از جمله سوسیس و کالباس بوی بد و تغییر رنگ گوشت، مانند رنگ قهوه‌ای و مایل به خاکستری و همچنین بوی ترش می باشد. توصیه می شود که، کالباس را به اندازه نیاز خود خریداری نموده و بیشتر از دو روز در یخچال نگهداری نکنید.

نگهداری کالباس

بیشتر ژامبون‌ها باید نگهداری شوند تا از منطقه دمایی که باکتری در آن سریع رشد می کنند، در امان باشند. منطقه دمای خطر محدوده‌ای بین 40 درجه فارنهایت و 140 درجه فارنهایت می باشد که ژامبون تازه پخته شده بسته به نوع ژامبون می توانند برای مدت چند روز در یخچال نگهداری شوند. اگر قرار نیست در مدت زمان توصیه شده استفاده شود ، برای جلوگیری از از بین رفتن باید آن را منجمد کنید. ژامبون باقی مانده باید هر چه زودتر محکم بسته بندی و در یخچال نگهداری شود. ژامبون را بیش از دو ساعت در دمای اتاق رها نکنید و سریعا آن را به یخچال منتقل نمایید.

ماکیماه

محصولات شرکت ماکیماه در انواع مختلف و طعم های لذیذ در سراسر شهر های ایران ارسال می شود. محصولات ارائه شده در شهر تهران نیز رایگان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارسال محصولات و قیمت کالباس به فروشگاه مراجه فرمایید.